Ceviz Fidanı Walnut Sapling

Ceviz Fidanı

Ceviz fidanı ile ülkemizde bahçe kurma isteği son yıllarda oldukça fazla rağbet görmektedir. Ceviz fidanı üreticilerine en sık sorulardan en önemlisi ise bodur ceviz fidanı var mı? Sorusudur.

Bodur ceviz fidanı halk arasında bu ismi almış yan dallardan verim veren boyu 7 metreyi geçmeyen fidanlara bodur denilmektedir. Literatürde bodur ceviz fidanı diye bir şey yoktur. Ne ülkemizde nede dünyada bilimsel olarak adlandırılmamıştır. Bodur ceviz fidanı adı altında satılan yabancı türleri yakın tarihinden itibaren ülkemizde bulunması kolaylaşmış üretimi yapılmaktadır.

(Посетителям нашего сайта могут помочь российские саженцы грецкого ореха. Адрес нашего русскоязычного сайта: https://www.sazhentsevorekha.com/)

Ceviz Fidanı doğru uygulama ve ciddi bir bakım ile dikildiğinde tutmama oranı neredeyse yok denecek kadar azdır. Özellikle 6 yıl gibi kısa sürede ağaç başına 50 kg ceviz hasadı yapıldığında bilinmektedir. Doğru bölge iklimine doğru türün ekilmesi ayrıca önem gerektirmektedir. Doğru tekniklerde ve doğru tür ekimi ile ortalama beş yıl gibi kısa sürede güzel verim almak imkânı mevcuttur. 35 yıldır ceviz fidanı yetiştiriciliğinde babadan oğula çalıştırılmakta olup can ceviz kendi tesislerinde üretim yapan, satış öncesi ve sonrası destek, devler desteklemesi için teknik bilgiler tarafımızdan yardımcı olunmaktadır. Özel paketleme ve ulaşım tarım bakanlığı onaylı ismine doğru aşılı ve sertifikalı fidan satışı %100 müşteri memnuniyeti ile sizlerde birikimlerinizi yatırıma dönüştürmenizde sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktayız.

Ceviz fidanı yetiştiriciliği oldukça büyük bir sabır ve önem gerektiren bir konudur. Bahçe kurmadan önce arazinin teknik detaylarını inceleyip, toprak analizi ve sulama sorunları tamamen çözülmelidir. Sulama iklim ve toprak durumları için gereken tüm çözümler halledilerek bahçe kurulumu yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir