Aşılı Ceviz Fidanı ile Birikimlerinizi Yatırıma Dönüştürün!

Aşılı Ceviz Fidanı ile Birikimlerinizi Yatırıma Dönüştürün!

Aşılı ceviz fidanı tüplü veya açık köklü olarak satışı yapılır. Ceviz fidanları kök aşamasında iken açık köklü olanlara göz aşı kapalı olanlara ise kalem aşı tekniği uygulanır. Tüplü ceviz fidanlarından aşılama dönemi ocak ve mart aylarında açık köklülerde ise haziran eylül aylarında uygulanır.

Can ceviz olarak fidanlarımız ismine doğru aşılı ve sertifikalıdır. Ceviz heterozigot bir meyvedir. Örneğin chandler cinsi bir tohum toprağa ekildiğinde çeşidinin özelliklerini asla taşımaz. Burada aşılı ceviz fidanı ekimi birikimlerinizi yatırıma çevirme açısından oldukça önemlidir. Tohumdan yetiştiricilik hem zaman hemde emek kaybıdır.

(Посетителям нашего сайта могут помочь российские саженцы грецкого ореха. Адрес нашего русскоязычного сайта: https://www.sazhentsevorekha.com/)

Aşılı ceviz fidanları yılın her ayı dikime uygun olduğundan çok talep görmektedir. Bilindiği gibi tüm meyve ağaçlarında olduğu gibi ceviz fidanların dada aşılama tekniği oldukça büyük önem taşımaktadır. Aşılama meyve veriminden ziyade erken yapraklanma ürün kalitesi açısından da oldukça önemlidir. Ceviz bahçesi kurmadan önce mutlaka firmamızdan destek alınız. Aşılı ceviz fidanı ile bahçe kurulumlarında önce toprak analizleri ve iklim koşulları incelenip çeşit seçmek gereklidir. Ceviz bahçesi kurulumunda yetersiz bilgiye sahip iseniz firmamız sizlere gerekli olan teknik destekleri sağlayacaktır. Aşılı ceviz fidanı avantajları;

• Aşılanan çeşit garantilidir

• Tarım ve hayvancılık bakanlığı 5 dönüm üzeri kapama bahçelerde fidan desteği sunmaktadır

• Aşılı ceviz fidanları daha kaliteli ve verimli meyve sunar

• Üretim kapasitesini artırır

• Aşılı yabancı türler ile 3 yıl gibi bir sürede verim alınır

Ceviz uzun yıllar verim veren bir meyve ağacı olduğunda sabır ve kararlılık ile bahçe kurumlarında oldukça güzel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Aşılı ceviz fidanı yetiştirilmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar dikilecek toprağın ve kullanılacak suyun iyi bir şekilde denetlenmesi ve kaliteli olması gerekmektedir. Uygun ve yeterli gübre yeterli sulama aşılı ceviz fidanı verim ve kalite açısından oldukça büyük önem taşımaktadır.  Bugüne kadar müşterilerimizden aldığımız yoğun destek ve güzel temenniler ile kaliteli hizmet anlayışımız misyonumuz haline gelmiştir.

Daha detaylı bilgi veya aşılı ceviz fidanlarımızdan satın almak için bizi arayın: 444 6 591 veya 0532 780 50 24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir